Profil w katalogu firm a ogłoszenia - czym się różnią?

10/30/2020

“Jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz?” Można pokusić się o takie stwierdzenie w odniesieniu do firmy. Z roku na rok wzrasta liczba użytkowników internetu, obecnie ponad 70% Polaków korzysta z jego dobrodziejstw. Internet dostarcza rozrywki, pomaga w nauce i pracy, ale także umożliwia znalezienie wykwalifikowanych pracowników oraz firm czy osób prywatnych świadczących rozmaite usługi.

Profil w katalogu firm a ogłoszenia - czym się różnią?

Konkurencja na rynku usług bywa ogromna, dlatego warto korzystać z różnych form promocji, zwłaszcza tych dostępnych w sieci. Zbiorem lokalnych usługodawców są katalogi firm. Większość katalogów to strony ogólnopolskie, które nie zdają egzaminu, ponieważ zazwyczaj szuka się firmy z okolicy, a nie drugiego końca Polski.

Dlatego na TUWI prowadzimy ponad 100 lokalnych portali w największych miastach w Polsce, a każdy z nich posiada swój własny katalog firm dedykowany danemu miastu. Każdy katalog posiada podział na kategorie wykonywanych usług oraz podział alfabetyczny, dzięki któremu można odnaleźc firmę po nazwie.

Przykład:
Użytkownicy poszukujący fachowców lub firm zajmujących się malowaniem w Warszawie trafiają na nasz portal https://UslugiWarszawa.pl do kategorii Malowanie Warszawa.

Przygotowanie profilu

Profil firmy to jej wizytówka. Warto, by była ona dobrze przygotowana pod względem merytorycznym i wizualnym oraz zawierała wszelkie niezbędne informacje prezentujące zakres usług, najlepiej z cennikiem oraz dane kontaktowe. Profil firmy na portalach z grupy TUWI nie różni się znacząco od prywatnej strony internetowej więc jeśli nie chesz inwestować w strone internetową to możesz założyć profil, który spełnia tę samą funkcję. Jeśli już posiadasz stronę internetową to w profilu możesz dodać link do swojej strony internetowej.

Utworzenie profilu w Katalogu firm na Tuwi.pl jest darmowe i można to zrobić samodzielnie. Jeśli jednak zależy Ci na profesjonalnie przygotowanym profilu, który zachęci potencjalnych klientów do kontaktu, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na usługę przygotowania profesjonalnego profilu do katalogu firm. Kliknij w link, aby zobaczyć co wchodzi w sklad usługi. Zakładając profil samodzielnie, musisz wykonać te same czynności. 

Lista świadczonych usług

Aby być widocznym na liście firm dla wybranej kategorii / usługi, należy uzupełnić profil oraz zaznaczyć czym się zajmujesz Ty lub Twoja firma. Zaznaczaj tylko te usługi, które jesteś w stanie wykonać. Listę świadczonych usług zaznaczamy w panelu administratora TUWI w zakładce: Twoja reklama -> Twoje usługi - bezpośredni link do zakładki: https://tuwi.pl/Uslugi/Rek/Kategorie 

Widoczność profilu na portalach z grupy TUWI

Ponieważ profil może być widoczny na wielu naszych portalach jednocześnie, dlatego w darmowym koncie zostały wprowadzone limity, aby zapobiec sytuacji, w której osoba świadcząca usługi w Krakowie będzie widoczna również w Gdańsku i innych miastach. 

Dla tej częsci osób i firm, która chcą się promować w większej ilości miast, przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety. Wybór pakietu zależy od Twoich potrzeb i zakresu działalności. 

Aby być widocznym w katalogu firm w wybranych miastach / portalach musisz zaznaczyć które miasta są w Twoim zasięgu. Zaznaczaj tylko te miasta, na terenie których jesteś w stanie wykonać oferowane przez Ciebie usługi. Listę miast wybieramy w zakładce: Twoja reklama -> Obszar reklamy - bezpośredni link do zakładki: https://tuwi.pl/Uslugi/Rek/Portale

Czym zatem różni się ogłoszenie od profilu firmy?

Ogłoszenie dotyczy konkretnej usługi, nie prezentuje pełnej oferty usługodawcy, jednak zawiera odnośnik/link, po kliknięciu w który, można obejrzeć profil firmy. Dzięki dostępnym na stronie ogłoszenia opcjom, z firmą można skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Ułatwiają to widoczne dobrze przyciski “Wyślij wiadomość” i “Poproś o kontakt”.

Ogłoszenie wymaga przygotowania unikalnej treści, natomiast reklamując się w katalogu firm, wystarczy że dodasz jeden ogólny opis własnej działalności, który będzie wyświetlany we wszystkich kategoriach usług, które wykonujesz oraz na wszystkich wybranych portalach.

Jeśli zakres realizowanych przez Ciebie usług obejmuje całą Polskę, możemy automatycznie opublikować Twoje ogłoszenie we wszystkich dostępnych  miastach. Taka usługa to multiposting.

Warto publikować ogłoszenia, zwłaszcza jeśli są one darmowe. Te dobrze napisane, z uwzględnieniem zasad SEO mają wpływ na naszą pozycję w wyszukiwarkach internetowych.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo przygotować ogłoszenie, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję: Jak dodawać skuteczne ogłoszenia

Porozmawiajmy o skutecznych rozwiązaniach

Sprawdź jak możemy Ci pomóc. Napisz do nas.