Jak zwiększyć ruch na stronie? Poznaj 10 skutecznych sposobów

9/1/2020

Prowadzenie strony internetowej wymaga systematycznego zaangażowania i regularności. Kazdemu publikującemu w sieci swoją stronę zależy na wzroście jej popularności wśród odwiedzających. jednak jak tego dokonać i osiągnąć widoczne, zadowalające rezultaty? 

Jak zwiększyć ruch na stronie? Poznaj 10 skutecznych sposobów

Poznaj 10 sposobów na zwiększenie ruchu na stronie.

Dbaj o systematyczność i aktualizację wpisów

Tylko dzięki regularnie publikowanym treściom i ich aktualizacji zdobędziesz wiernych subskrybentów, którzy z zaciekawieniem będą oczekiwali na kolejne treści. Opracuj plan publikacji, spisz listę tematów, które chcesz poruszyć na swojej witrynie. Nie zaniedbuj swoich czytelników, odpowiadaj na ich komentarze i wychodź naprzeciw ich oczekiwaniom.

Promuj się w social mediach

Pamiętaj o prowadzeniu profili w mediach społecznościowych. Utwórz konta na Facebooku, Instagramie, Twitterze lub Youtubie. Linkuj do swoich wpisów na stronie, udostępniaj najciekawsze fragmenty wpisów zachęcając czytelników do odwiedzin witryny.

Skorzystaj z dobrodziejstwa jakim są grupy tematyczne w social mediach. Daj się poznać jako ekspert w swojej dziedzinie.

Pamiętaj o SEO

Treści powinny być tworzone z myślą przede wszystkim o użytkownikach. Jednak warto pamiętać także o zoptymalizowaniu witryny pod kątem wyszukiwarek internetowych. Dobieraj odpowiednie słowa kluczowe, stosuj je w treści artykułów oraz w nagłówkach.

Nie zapominaj o responsywności

W dobie powszechnego dostępu do internetu i popularności urządzeń mobilnych twoja strona musi być dostosowana do wyświetlania się na telefonach komórkowych i tabletach. To znaczy, że musi być responsywna. Brak wersji responsywnej strony zdecydowanie działa na Twoją niekorzyść.

Sprawdź szybkość swojej strony

Wiele z istniejących obecnie witryn ma jeden zasadniczy problem, wolno się ładują. Nie zniechęcaj odwiedzających i zadbaj o odpowiednią optymalizację strony. Im szybciej będzie się ona ładowała, tym będzie lepsza dla twoich odbiorców oraz pozycji w wyszukiwarce. Narzędzie umożliwające zmierzenie wydajności strony znajdziesz na PageSpeed Insights.

Współpracuj z blogerami

Nawiąż współpracę z blogerami. Gościnne wpisy na blogach mogą pomóc we wzroście świadomości Twojej marki. Zamieszczone linki umożliwią użytkownikom przejście na Twoją stronę.

Komentuj wpisy na blogach o podobnej tematyce

Udzielaj się na popularnych blogach. Twórz komentarze merytoryczne i wartościowe. Nie zamieszczaj wyłącznie linków do swojej strony. Takie działanie może zostać źle odebrane przez właściciela bloga, Twoje komentarze usunięte, a Ty zablokowany. Nachalność to zdecydowanie zła droga. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest dodanie rozbudowanej wypowiedzi adekwatnej do treści wpisu oraz podpisanie się imieniem i nazwiskiem. Można także podać nazwę strony. Jeśli komuś spodoba się Twój komentarz, odnajdzie Cię w sieci i być może zostanie z Tobą na dłużej.

Bywaj na eventach

Śledź wydarzenia w swojej okolicy dotyczące branży, w której działasz. Jeśli np. prowadzisz stronę o tematyce podróżniczej, zacznij pojawiać się na eventach dla globtroterów. Wystąp jako prelegent i opowiedz o swojej pasji, zainteresuj odbiorców swoją działalnością.

Zadbaj o różne formaty

Stosuj różne formaty wpisów. Klasyczne, ciekawe artykuły uzupełniaj zdjęciami. Twórz infografiki, gify lub video. Dzięki temu Twoi odbiorcy nie będą narzekali na nudę.

Pomyśl o ebooku

Jeśli lubisz pisać i dzielić się swoją wiedzą z innymi, pomyśl o stworzeniu ebooka. Możesz go udostępnić użytkownikom za zapis do newslettera. Co może umożliwić Ci uzyskanie pokaźnej listy mailingowej.

Porozmawiajmy o skutecznych rozwiązaniach

Sprawdź jak możemy Ci pomóc. Napisz do nas.