Jaki cel ma stworzenie strony www?

6/6/2021

Nie masz własnej strony www i nadal zastanawiasz się jaki cel ma stworzenie takiej strony? Zdradzimy Ci, dlaczego własna strona internetowa to naprawdę dobra inwestycja dla Twojego biznesu i z jakich powodów musisz ją mieć.

Jaki cel ma stworzenie strony www?

Jaki cel ma stworzenie strony www?

Nie masz własnej strony www i nadal zastanawiasz się jaki cel ma stworzenie takiej strony? Zdradzimy Ci, dlaczego własna strona internetowa to naprawdę dobra inwestycja dla Twojego biznesu i z jakich powodów musisz ją mieć.

Pozyskanie nowych klientów.

Jeśli prowadzisz swój biznes, to doskonale wiesz o tym, że nie będzie on istniał bez klientów. Gdy ktoś jest zainteresowany Twoimi usługami to w pierwszej kolejności sprawdzi w Google Twoją stronę lub kanały social media. To w internecie ludzie poszukują wykonawców, producentów, firm i sprawdzają opinie o firmach. Nawet jeśli masz już grono własnych klientów, nie zapominaj o tym, że zawsze lepiej mieć ich więcej :) Wg danych GUS (2020 r) prawie 90% gospodarstw domowych w Polsce ma dostęp do szerokopasmowego Internetu, a to oznacza, że jeśli będziesz miał/a własną stronę www, prawie każdy będzie mógł Cię odnaleźć i skorzystać z Twoich usług.

Wizytówka dla klientów

Celem stworzenia strony internetowej jest też to, by Twoja firma miała własną wizytówkę w sieci, to nie tylko mały przypominacz dla obecnych już klientów, ale również kolejny krok w celu pozyskania nowych klientów. Przypuśćmy, że ktoś nie zapisał Twojego numeru i próbuje Cię odnaleźć w sieci. Bez strony internetowej powodzenie odnalezienia kontaktu jest bliskie 0, przez co tracisz klientów.

Zwiększenie zaufania

W obecnych czasach strona internetowa jest już standardem dla każdej firmy, która chce istnieć na rynku, której zależy jej na zaufaniu klientów, a także na pozyskaniu nowych. Dla wielu osób firma, która nie posiada strony internetowej jest niewiarygodna, przez co często brak strony internetowej wyklucza daną firmę w oczach klienta. Z kolei firmy posiadające własne strony www, na których łatwo odnajdziemy dane kontaktowe, zakres świadczonych czy cennik są dla klientów profesjonalne i godne zaufania. 

Wygodna formą przekazywania kontaktu

Łatwo dostępny kontakt to kluczowa kwestia w drodze do pozyskania stałych i lojalnych klientów. Posiadając własną stronę www, oczywiście w widocznym miejscu powinien znaleźć się twój numer telefonu, w łatwy sposób możesz też nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami np. poprzez udostępnienie formularza kontaktowego, za pomocą którego klient może wysłać do Ciebie wiadomość o każdej porze, albo specjalnej wtyczki (TUWI kontakt), gdzie klient może zostawić swój nr telefonu i zadzwonisz do niego w wolnej chwili. 

Założenie e-mail firmowego we własnej domenie 

Jeśli masz już własną stronę internetową, pamiętaj o tym, by założyć firmowa skrzynkę pocztową powiązaną z Twoją domeną. Mail firmowy w postaci np. arek@buziaczek.pl nie przystoi fachowcowi i godnej zauwania firmie, natomiast arek@nazwaTwojejDomeny.pl pokazuje, że jesteś profesjonalistą. Wiele osób zwraca uwagę na szczegóły, dlatego mimo, że z pewnością masz wielu klientów, zadbaj o detale, które na pewno zaowocują nowymi, bardziej dochodowymi współpracami :) 

Informuj co u Ciebie

Strona www daje możliwość zamieszczenia na aktualności a także czasowych promocji czy rabatów dla Twoich klientów. To świetny sposób na zyskanie lojalności klientów i informowania ich o Twoje działalności. Nowy oddział, albo nowa usługa? To wszystko możesz zakomunikować na swojej stronie www i w social media! 

Czynne 24/7

Twoja własna strona www będzie dla ciebie pracować cały czas. Nawet wtedy, gdy będziesz na urlopie albo w święta. Pamiętaj, że ludzie wyszukują informacji w różnym czasie, nie tylko w godzinach otwarcia Twojego sklepu czy salonu. Klient, będzie mógł skontaktować się z Tobą o każdej porze, a Ty będziesz miał możliwość odpowiedzieć w dogodnym dla Ciebie momencie odpisując na wiadomośc lub oddzwaniając.

Pochwal się realizacjami

To kolejny powód, dla którego warto mieć własną stronę www. Nowy klient będzie zainteresowany Twoim portfolio, możesz zamieścić zdjęcia z Twoich realizacji w galerii lub dodawać je jako aktualności. D

Stwórz lub ulepsz swoją stronę już teraz!

U nas możesz własną stronę stworzyć za darmo samodzielnie lub zlecić ją do wykonania naszym specjalistom. Skontaktuj się z nami i spraw, by Twój biznes rósł w siłę!

Porozmawiajmy o skutecznych rozwiązaniach

Sprawdź jak możemy Ci pomóc. Napisz do nas.