Google Moja Firma - dlaczego warto założyć wizytówkę firmy?

12/4/2020

Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie udostępnione przez Google, dzięki któremu firma może zaprezentować swój wizerunek w sieci. Wizytówka pojawia się w wynikach wyszukiwania Google i na Google Maps.

Google Moja Firma  - dlaczego warto założyć wizytówkę firmy?

Wizytówka w Google Moja Firma - powody, dla których warto ją mieć

Google jest najchętniej i najczęściej wykorzystywaną przez internautów wyszukiwarką. Klienci poszukujący np. części elektronicznych udadzą się w pierwszej kolejności do sklepów, które znajdą w Google, zwłaszcza do tych, do których mogą wyznaczyć trasę, ponieważ mają one określoną lokalizację.

Jeśli po wpisaniu w Google frazy “sklep elektroniczny Rzeszów” na pierwszej stronie oraz na mapie klient zobaczy Twoją firmę, to najprawdopodobniej się nią zainteresuje. Zwłaszcza jeśli będzie zależało mu na czasie, pominie kolejne strony w wyszukiwarce. Jako, że wizytówka daje możliwość bezpośredniego wybierania numeru telefonu, zapewne wykona połączenie lub uda się wprost pod wskazaną lokalizację.

Wizytówka w Google Moja Firma wspiera pozycjonowanie w wynikach organicznych, dlatego jeśli zależy Ci na tym, by zaistnieć w sieci, nie warto z niej rezygnować.

Prawidłowo uzupełniona wizytówka to klucz do sukcesu

  • Uzupełnij podstawowe informacje. Podaj lokalizację, godziny otwarcia, zamieść zdjęcia produktów, potraw czy menu, oczywiście w zależności od charakteru prowadzonego biznesu.
  • Poproś klientów o wystawienie oceny. Dzięki temu zyskasz wiarygodność.
  • Dodaj zdjęcia swojej firmy i okolicy, w której się znajduje, tak by klienci łatwo mogli zlokalizować obiekt.
  • Zamieść dokładne dane kontaktowe wraz z numerem telefonu.
  • Odpowiadaj na pytania zadawane przez użytkowników. Te pozostawione bez odpowiedzi mogą zniechęcić innych do skorzystania z Twoich usług, tracisz w ten sposób zaufanie i wiarygodność.
  • Na bieżąco aktualizuj wizytówkę - jeśli zmienisz siedzibę, nie zapomnij o zamieszczeniu nowych danych, to samo dotyczy innych zmian, nawet wystroju wnętrz. Pokaż innym co u Ciebie słychać i podtrzymuj uwagę użytkownika.

Utworzenie wizytówki jest bezpłatne. Możesz to zrobić samodzielnie z pomocą poradników i wskazówek dostępnych w sieci. Jeśli jednak wolisz, by zjęli się tym profesjonaliści to skontaktuj się z nami i zleć nam założenie wizytówki w Google Maps. Chętnie pomożemy Ci przyciągnąć uwagę klienta.

Porozmawiajmy o skutecznych rozwiązaniach

Sprawdź jak możemy Ci pomóc. Napisz do nas.